2018-2019-es ünnepeink

OVI- ZSARU PROGRAM A BAROSS ÓVODÁBAN

OVI- ZSARU PROGRAM A BAROSS ÓVODÁBAN

Az óvodában már 10 éve, hogy az Ovi- Zsaru Program beépült a gyermekek nevelésébe, minden évben fejlesztjük, és partnereinkkel, - a fenntartóval és a rendőrséggel - együttműködve tartalmasabbá tesszük a gyermekek számára. Az óvodai programot megtisztelte jelenlétével...

bővebben
„Nyuszi fülét hegyezi, nagy bajuszát pödöri…”

„Nyuszi fülét hegyezi, nagy bajuszát pödöri…”

Nyusziles 2019 Nyuszi váró mondókákkal, énekekkel voltak hangosak a csoportszobák idén is a Baross oviban, a húsvéti ünnepek előtt. Az óvó nénik igyekeztek ismertetni a gyerekekkel az ünnephez kapcsolódó szokásokat a magyar hagyományok nevében, gyerekszemmel. A fiúk...

bővebben
MADARAK FÁK NAPI KÖRNYEZETSZÉPÍTŐ VERSENY

MADARAK FÁK NAPI KÖRNYEZETSZÉPÍTŐ VERSENY

Pesterzsébet Önkormányzata minden évben meghirdeti a kerületi oktatási intézmények részére a környezetszépítő versenyt. A díjátadó ünnepségen Szabados Ákos polgármester és Juhász Lajosné oktatási és nemzetiségi ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte a...

bővebben
Költészetnapi versmondó verseny az óvodában

Költészetnapi versmondó verseny az óvodában

Ebben az évben is sok kisgyermekes család tartotta fontosnak, hogy az otthon anyukákkal és apukákkal tanult verset elmondja gyermekük ezen a jeles napon. Óvodánkban már hagyomány hogy április 11.-én a Költészet Napját óvodai versmondással ünnepeljük, így történt ez...

bővebben
Nemzeti délután a Baross óvodában

Nemzeti délután a Baross óvodában

Az 1848-49 es forradalom és szabadságharc évfordulójának megünneplésére nagy örömmel készültek a gyerekek. Napokkal korábban zászlót festettek, kokárdákat készítettek könyveket nézegettek az óvó nénikkel közösen. Igazi ünnepi hangulat alakult ki a csoportokban. Az...

bővebben
Farsangoztunk, bolondoztunk…

Farsangoztunk, bolondoztunk…

„ Maskarások, Bolondok, rázzátok a kolompot, takarodjon el a Tél, Örvendezzen aki él….” hangzott a gyermekek csujogatója amikor farsangi hagyományaink szerint összegyűltünk az udvaron.  Hangszerek hangjától volt hangos az udvar és azt is megtudtuk hamarosan, a...

bővebben
Karácsony az óvodánkban

Karácsony az óvodánkban

Az ünnepi készülődést immár második alkalommal, az Adventi vásárral kezdtük el óvodánkban. A lelkes szülőknek köszönhetően, sok szemet és szájat gyönyörködtető ajándéknak való került a vásáros asztalra. A bevétel idén is a Kindergarten Alapítványba került. Minden...

bővebben
Itt járt a Mikulás

Itt járt a Mikulás

Itt kopog, ott kopog, Megérkezett Télapóka, hopp!   Bizony, Télapóka idén is meglátogatta a Baross Oviba járó gyerekeket. Minden csoportba bekukucskált, megleste mennyire várják őt. Nagy készülődés előzi meg a Mikulás látogatását minden évben. Az ünnepet...

bővebben
VARÁZSLATOS MIKULÁS VÁLTÓ

VARÁZSLATOS MIKULÁS VÁLTÓ

Ebben a nevelési évben is nagy izgalommal várták a gyerekek a Pesterzsébeti Csili Művelődési Központban 2018. 12.03.- án megrendezésre kerülő MIKULÁS VÁLTÓT. A Mikulás várás időszaka minden gyermek életében rendkívül fontos és örömteli esemény. A mi óvodásaink is nagy...

bővebben