2019-2020-as ünnepeink

Farsang 2020

Farsang 2020

„Haj ki Kisze haj, süss be hozzánk fényes Nap!” A farsangi időszak csupa mókával és izgalommal telt a Baross Óvoda gyermekeinek. Idén is minden csoportban lelkesen készültek az óvó nénik, szülők, gyerekek a bolondos, mókás mulatságokra. Miután kidíszítettük a...

bővebben
Egészségnap a Baross 81 Óvodában

Egészségnap a Baross 81 Óvodában

Óvodánk helyi pedagógiai programjában és a mindennapokban is kiemelt szerepet kap az egészséges életmódra nevelés fontossága. Ezen belül is az egészséges életmód igényeinek megalapozása, egészséges táplálkozás, mozgás, testápolás, öltözködés, pihenés. Az egészségnap...

bővebben
„Kis karácsony, nagy karácsony” a Baross Oviban

„Kis karácsony, nagy karácsony” a Baross Oviban

Ebben az évben is csodás, várakozással teli időszak előzte meg a karácsonyt az óvodánkban. Minden csoport és az óvoda is ünnepi díszbe” öltözött” a gyerekek, az óvónénik és a segítőkész szülők szorgos munkájának köszönhetően. December elején a lelkes és kreatív szülők...

bővebben
Itt kopog, ott kopog, megérkezett Télapóka hopp!

Itt kopog, ott kopog, megérkezett Télapóka hopp!

Ahogy visszaemlékszem az általam átélt Télapós ünnepre…..Nagyon vártam már a Télapót, mint minden évben, mert nekem különösen kedves volt ez az ünnep.  Gyermekkoromban sok örömet okozott számomra, szüleimmel, óvodámmal és iskolámmal átélve a várakozás hangulatát....

bővebben
Szent Márton ünnepe – a szeretet lámpása

Szent Márton ünnepe – a szeretet lámpása

November 11-én, a többéves hagyományként került megrendezésre a Márton napi ünnepség a Pesterzsébeti Baross Német Nemzetiségi Óvodában. Hosszú előkészület előzte meg ezt a sikeres napot. Lampionkészítő délutánon készültek el a lámpások. Az óvoda dolgozói, a szülők és...

bővebben
„Tök jó délután”

„Tök jó délután”

Idén is, mint az előző évekhez hasonlóan megszerveztük csoportunkban a tökfaragó versenyt. A gyermekekkel és a szülőkkel közösen vártuk ezt az alkalmat, és gyűjtöttük a különböző nagyságú és formájú tököket és őszi terméseket. Egész héten át különböző tevékenységek...

bővebben
OKTOBERFEST

OKTOBERFEST

Október 19-én immár hagyományosan megrendezésre került az Oktoberfest, a Német Nemzetiségi Önkormányzat Pesterzsébet képviselőtestülete és a pesterzsébeti német nemzetiségi oktatási intézmények közös szüreti mulatsága. Gyönyörű őszi időben délután egy órakor kezdődött...

bővebben
Teréz-napi mulatság

Teréz-napi mulatság

Az óvodánkban hagyományos Teréz-napi rendezvényen kellemes őszi időjárás köszöntött ránk. A gyerekekkel közösen készülődtünk, tervezgettünk, izgatottan vártuk ezt a jeles napot. A német és magyar nagycsoportosok nemzeti népviseletben, népzenei aláfestéssel és népi...

bővebben
Autómentes Nap 2019

Autómentes Nap 2019

Szeptember 20-án, pénteken óvodánk idén is csatlakozott a kerületi Autómentes Napi rendezvényhez. Ezen a napon minden csoportban az óvó nénik olyan játékokat, szerveztek, amelyek felhívták a gyerekek figyelmét a környezettudatosságra, a mozgás egészségére és örömére,...

bővebben