2017-2018-as ünnepeink

Ebben az évben is képviseltük óvodánkat XIV. Német Gyerekdalok és Gyerekjátékok Fesztiválján mely az Újhartyáni Gyermekvár Óvodában megrendezésre került. Minden évben más óvoda ad helyet a rendezvénynek, ahol nagy készülődés előzi meg az eseményt, hiszen szakmai szempontból is meghatározó ez a rendezvény a német nemzetiségi óvodai nevelés szakmai fejlődésében, Budapesten és pest
Idén is megrendezésre került, a hagyományos Költészet Napi házi versmondó versenyünk. Idén 35 gyermek gyűlt össze, hogy elmondhassa a kedvenc versét, mely nagy örömmel töltött el minket. Jó látni, hogy évről évre egyre több gyermek vesz részt rajta.  Külön dicséret illeti a Rózsaszín mackó csoportot, melyből 16 gyermek is képviseltette magát. Idén is a tornateremben vártuk
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulójára ünnepi dekorációval készültünk, melyben megjelentek a gyermekközeli nemzeti színű szimbólumok. A csoportokban várhoz, katonákhoz, huszárokhoz kapcsolódó képeket, képeskönyveket gyűjtöttünk, nézegettünk, ezek a témakörök a gyermekek játékában is kiemelt helyen szerepeltek ebben az időszakban. Készítettünk zászlót, kokárdát,
A farsang a vízkereszttől hamvazószerdáig tartó hosszú, vidám, télbúcsúztató időszak, amikor is a gyerekeket megismertetjük a farsangi népszokásokkal, hagyományokkal, ennek szellemében elkészítjük a kiszebábot. A csoportokban álarcok, bohócok készítésével, vidám versekkel, dalokkal, mondókákkal, vicces játékokkal hangolódunk a mulatságra. Az ünnepnek megfelelően óvodánkat élénk
"Karácsony ünnepén Mindenhol gyertya ég Békesség jelképe A gyertyaláng Mindennap gyújtsatok Gyertyákat, emberek Égjen a gyertyaláng Mindenhol már." A karácsonyi készülődés rendhagyó módon adventi vásárral vette kezdetét. A csoportok által készített portékákat lehetett megvásárolni, a bevétel a Kindergarten Alapítványba került. Illatozó és sütemények, csillogó karácsonyfadíszek,
December 6-án ismét elérkezett a Mikulás napja, amit a gyermekek napok óta vártak. Az előző héten a gyermekek levelet írtak a Télapónak és fogadására, köszöntésére dalokat illetve verseket tanultak. A nagy napon a Mikulás csengettyűvel és az ablakon bekopogtatva járta körbe az óvodát, hogy lássák a gyermekek megérkezett hozzájuk a Nagyszakállú. Köszöntésképpen a gyermekcsoportok
Idén immár hagyományként megszerveztük csoportunkban a tök jó délután fénypontját a tökfaragó versenyt. A gyermekekkel és a szülőkkel közösen vártuk ezt az alkalmat, és gyűjtöttük a különböző nagyságú és formájú tököket és őszi terméseket. Egész héten át különböző tevékenységek közben ismerkedtünk a tök jellemzőivel: formájával, méretével, súlyával, színével, ízével, illatával. A szülők
Az óvodánkban hagyományossá vált Teréz-napi ünnep az óvoda pedagógiai programjában jeles nap. Az időjárás is kegyes volt, mert kellemes őszi időjárás köszöntött ránk aznap délután. A gyerekekkel közösen készülődtünk, tervezgettünk, izgatottan vártuk ezt a napot. A német nemzetiségi csoportok és magyar nagycsoportosok magyar és német nemzetiségi viseletben, népzenei aláfestéssel és ének
Ez a tanév sem múlhatott el úgy a Baross oviban, ne készültek volna a németes csoportok a Márton napi lámpás felvonulásra. Az ünnepet mindig megelőzi a lámpás készítés, ahol a gyerekek szüleikkel együtt barkácsolnak, hogy az elkészült lámpásokkal majd Márton napon felvonuljanak. Idén a Sárga Napraforgó csoport hupikék törpikéket, a Mesebeli Kék Tigris hercegeket és hercegnőket, a
„Közös út, közös jövő” – így szól az idén 16. alkalommal megrendezésre kerülő Európai Mobilitási Hét szlogenje. Ennek a hétnek a keretein belül valósítottuk meg idén is, óvodánkban az autómentes napot. Ennek fő célja a gyermekek környezettudatosságának erősítése, a környezetbarát városi közlekedés népszerűsítése. Az idei év témája a tisztább közlekedési módok előnyeinek hangsúlyozása