2013-2014-es ünnepeink

A gyerekek igazi huszárokkal vívhattak, csárdás táncban gyönyörködhettek és katonadalokat hallgathattak kürtön, valamint igazi harci dobpergésben gyönyörködhettek. Szüleikkel közösen készíthetek dobot, lovacskát dugóból, kardot, nemezelhettek kokárdát... Mindannyiunk számára fontos, hogy gyermekeinkben már kicsi korban kialakuljon a hazaszeretet és a magyar kultúra iránti tiszta
Ebben az évben is nagy örömmel búcsúztattuk a telet. Mind a gyerekek, mind a nevelők maskarába bújtunk, és zene szó mellett lakomázás közben táncoltunk, bűvészkedtünk, népi télűzőket harsogtunk... majd az udvaron nagy figyelemmel elégettük a kiszebábot, és azzal az örömteli reménnyel fejeztük be a farsangolást, hogy most már  jönnie kell a
Karácsony, fenyőillat, gyertyafény... Szív a szívhez most oly közel. Sok fenyőág, sok kicsi láng, Mely egész világot átölel. A karácsonyi betlehemezés, a népi karácsonyi dalok és a ragyogó karácsonyfák nagy, nagy örömmel töltötték el gyerekeink
Márton nap az óvodánkban: Fontos esemény a gyerekek, szülők és pedagógusok részére a nemzetiségi csoportokban. Az ilyenkor szokásos kis történelmi dramatizáláson, libás vacsorán és lampionos felvonuláson túl igyekszünk megragadni a gyerekekkel az  ünnep valódi lényegét, erkölcsi mondanivalóját, azaz azt a tényt, hogy Márton embertársai  iránti szeretete úgy ragyogott ebben
Teréz nap az óvodánkban Teréz napon nagy a sürgés, forgás az udvarunkon. A magyaros népi viseletben ropják a gyerekek a táncot, és a nemzetiségi csoportok német gyerekdaljátékokat adnak elő. A szülők gyönyörködnek csemetéikben, majd vásárolhatnak sokféle savanyúságot, vagy különböző finom méztermékeket. A gyerekeknek játékos programok nyújtanak szórakozási lehetőséget:
Oktoberfest az  iskola és az óvoda közös rendezésében: Ez az ünnep a nemzetiségi intézmények közös programja, ahol finom sváb ételek rotyognak a kondérban, szól a zene, fiatalok és gyerekek ropják a nemzetiségi táncot, és a szülők, nagyszülők és látogatók finomabbnál finomabb falatokat kóstolhatnak. A nap sütött, a hangulat nagyon jó volt, és a gyerekek élvezték a nyüzsgés