Nemzeti Délutánon közösen emlékeztünk a Hősökre

Minden évben megrendezzük a Nemzeti Délutánt, ahol játékosan, tevékenységek szervezésével erősítjük gyermekekben, szülőkben a magyarságtudatot, mélyítjük a magyar identitást. A nemzeti színek, szimbólumok megjelenítése a gyermekek tevékenységében maradandó emléket hagynak, és megalapozzák számukra a jelképek fontosságát.

A rendezvényen sokan összegyűltek, szülők, gyermekek és együtt köszöntöttük vendégeinket, akik elősegítették, hogy a megemlékezés magasztosabbá váljon.

A műsor elején Peti Hunor László trombitajátékát hallhattuk, majd Borbély Bence Regő dobszólója következett. Mindkét diák a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola növendékeként lépett fel. Kísérő tanáruk Vass István is részt vett az ünnepségen.

A hangszeres játékok után a Pesterzsébeti Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskola növendékeinek magyar táncában gyönyörködhettek az ünneplők.

A fellépők között köszönthettük György Zsófiát, Békefi Nikolettet, Kollár Katát, Tompa Viktóriát és Nyikes Alexandrát. A legények táncát Deli András, Lading Krisztián, Csortán Tihamér, Tóth Máté, Fejes Mihály mutatta be. A tánc koreográfiáját Sátori Júlia, betanítását Berzsenyi László tanárok segítették. A gyermekek, szülők nagy tapssal köszönték meg a színvonalas néptánc bemutatót, hangszeres előadást.

A Nemzeti Ünnepre az egész óvoda díszbe öltözött, a tornaszobában autentikus kiállítást rendeztünk, ahol korabeli tárgyakkal és a szabadságharchoz kötődő alkotásokkal ismerkedhettek meg a látogatók. A kiállítás eredeti tárgyait László András az „Ősi Tűz” Hagyományőrző Egyesület Elnöke biztosította az óvoda részére az ünnepi alkalomra. A kiállítás bemutatásában segített Lászlóné Ammer Klára szaktanácsadó, óvodapedagógus.

A csoportokban az óvodapedagógusok változatos tevékenységeket terveztek nemzeti színekkel, a gyermekek az ünnephez kötődő gyermek közeli tárgyakat barkácsoltak közösen a szülőkkel. Ilyen volt a korabeli kalapka, a huszárcsákó, kokárda, párta, sokan nemzeti színű karkötőt fontak, könyvjelzőt, és papírzacskóból huszárt készítettek. Az alkotás után egy kis mozgásos, ügyességi játék is következett, a gyermekek kezében csattogtak a fakardok, László András tanította a gyermekeket a kard használatára, egy kicsit mindenki átváltozhatott Huszárrá, az ügyességi játékban sokan jeleskedtek.

Jó hangulatban zajlott az emlékezés, a családok az óvodapedagógusok közösen beszélgettek az ünnep tartalmáról, a megemlékezés hétvégi lehetőségeiről.

Köszönjük, hogy együtt ünnepelhettük március 15.- ét a Baross Óvodában.

SZMK Óvodavezetés